6 rád ako správne zazimovať motorku!

Slnečné dni, kedy si môžete užiť jazdu na motorke a zrelaxovať, sú už dávno preč. Správne zazimovanie je dôležitá súčasť jesenného rituálu každej prevodovky. Dodržanie týchto pár jednoduchých krokov zaručí, že vaša motorka bude výborne pripravená na budúci rok, a bude vyzerať a fungovať tak, ako si ju pamätáte.

Krok 1:

Uskladnite motorku na suchom mieste

Keď odkladáte svoju motorku na zimu, je dôležité nájsť priestor, ktorý je suchý a chránený pred prírodnými živlami. Vyhnite sa skladovaniu pri oknách, aby ste zabránili vyblednutiu farby v dôsledku stáleho kontaktu so svetlom. Motorka by tiež mala byť zakrytá, aby sa predišlo vlhkosti a hrdzaveniu. Nepoužívajte plasty, ktoré udržujú vlhko a prepúšťajú ho na motorku.

Krok 2:

Zapchajte výfuk 

Ten úžasný zvuk z výfuku je cieľom všetkých majiteľov motoriek. Posledné čo chcete je, aby sa v jeho rúrkach počas zimy usadili hlodavce. Zapchajte výfuk kúskom oceľovej vlny, keď motorku na zimu odkladáte, to udrží zvieratá von.

Krok 3:

Udržujte benzín čerstvý

Dnešné s etanolom zmiešané palivá sa môžu pokaziť už aj po 30 dňoch. Kým mnoho ľudí nádrž na zimu vypúšťa, tento krok nie je potrebný, ak použijete stabilizátor paliva, ako napr. STA-BIL, ktorý udrží palivo čerstvé až po dobu 24 mesiacov. Najlepšie je vziať motorku na čerpaciu stanicu, pridať do nádrže stabilizátor paliva STA-BIL, doplniť čerstvý benzín a odviesť sa domov. To stačí na to, aby zmes poriadne obehla cez systém a ochránila motorku cez toto obdobie.

Krok 4:

Vymeňte olej

Mali by ste vymeniť olej tesne pred tým, ako motorku odložíte. Používajte vysoko kvalitný olej s viskozitou odporučený výrobcom. Počas jazdenia sa v oleji nahromaďuje špina a kyseliny. Nechcete, aby to vo vašom motore sedelo počas dlhého zimného spánku.

Krok 5:

Vyčistite ju

Väčšina z nás je hrdá na to, ako sa naša motorka celý rok leskne. To je zvlášť dôležité pri uskladňovaní motorky. Poriadne vyčistenie a vrstva vosku na celý poter a chróm je výborný nápad. Minimalizuje to akúkoľvek oxidáciu a ochráni ju pred koróziou, ku ktorej môže dôjsť počas zimy.

Krok 6:

Udržujte batériu nabitú

Keď začnete so zazimovávaním svojej motorky, zvyknite si udržovať ju nabitú tým, že ju pripojíte k dobíjačke, ktorá sa automaticky vypne, aby sa predišlo prebitiu. To batérii zabráni samovybíjaniu a riadne sa postará o bunky.

Správne zazimovaná motorka bude vyzerať a fungovať ako nová roky. Trochu práce vopred na zachovanie všetkých aspektov motorky dlhodobo zníži celkové náklady a rovnako tiež predíde bolestiam hlavy spojených s potenciálnymi drahými opravami.

x

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie