Tip na výlet: Viete, kde sa nachádza slovenské Plitvické jazero?

Ak hľadáte zaujímave miesto na moto výlet  určite navštívte toto jedinečné miesto. Aj na Slovensku máme krásne miesto, kde sa budete cítiť doslova ako pri mori.

Hovoríme o Šútovskom jazere. Nachádza sa medzi obcami Šútovo a Rieka. Je to vyhľadávané miesto vďaka svojej vodnej ploche. Kedysi tu bol veľký lom, ktorý je v dnešnej dobe zaplavený vodou a ľudia ho využívajú na pobyt pri vode, plávanie a člnkovanie sa. Bývalý kameňolom sa v lete premení na krásne prírodné kúpalisko s nádherným výhľadom na okolité kopce a priezračnou vodou.Kam-na-moto-vylet

Okolité terasovité svahy pripomínajú scény z westernových filmov. Spolu s priezračnou vodou tyrkysovej farby robia z jazera obľúbenú rekreačnú lokalitu. Preto ho ľudia nazývajú ako slovenským Plitvickým jazerom. Nájdete tu dve väčšie pláže s relatívne dobrým prístupom do vody, veľa menších plážičiek s komplikovanejším prístupom do vody a jednu nudapláž.

 

Taktiež je tu aj občerstvenie v podobe bufetov s čapovaným pivom a ponukou „kúpaliskového“ jedla, plus jeden motorest s názvom Rieka v blízkej vzdialenosti. Parkovať môžete priamo pri jazere na relatívne veľkej spevnenej ploche.

 Richard Sanchez

Aj okolitá príroda má však čo ponúknuť. Ak máte chuť si spraviť aj výlet, priamo od jazera vedie turistický chodník k Šútovskému vodopádu, ktorý sa nachádza v národnom parku Malá Fatra. Turistická trasa meria 5 km, má prevýšenie 300 m a jej prejdenie vám potrvá 3 hodiny tam aj naspať.

 

 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame

#sutovskevodopady #nature ???????? #slovakia #cascades

Príspevok, ktorý zdieľa Nina (@niinuuskaa),

 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Šútovské/Kraľovanské jazero ☀️ #slovakia #slovaknature #nature #lake #forest #mountain #mountains #summer #kralovany #šutovo #sutovskejazero

Príspevok, ktorý zdieľa Mildo (@miluoshi),

x